Ciało Medycyna Skóra, włosy i paznokcie Uroda Zabiegi

Liposukcja – trochę inaczej, czyli Body Jet

Liposukcja Body Jet

Gromadzący się tu i ówdzie tłuszcz i brzydka pomarańczowa skórka to prawdziwa zmora dla każdej dbającej o wygląd osoby. Wiele pań chętnie by się jej pozbyło, ale wciąż nie mogą przekonać się do tradycyjnej liposukcji. Szukając alternatywy, warto zwrócić uwagę na unikatową metodę Body Jet. Dzięki niej walka z niechcianą tkanką tłuszczową przebiega łagodniej, a efekty są równie satysfakcjonujące. Komórki macierzyste uzyskane podczas zabiegu mogą też pomóc w innym problemie natury estetycznej. Jak twierdzą lekarze z bydgoskiego Centrum Medycznego Bieńkowski: ,,Body Jet jest doskonałą propozycją dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo i skuteczność (https://www.wbienkowski.pl/).

Istota Body Jet dla jeszcze niewtajemniczonych

Zabieg zazwyczaj jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym metodą tumescent. Polega na wstrzyknięciu w poddawane terapii okolice bardzo dużej ilości roztworu (nawet cztery razy więcej niż tłuszczu), co wydłuża wprawdzie czas operacji, ale jest skuteczne i bezpieczne. Oczywiście, czasem konieczne bywa znieczulenie ogólne, jednak to kwestia indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia pacjenta. Zabieg Body Jet cechuje się krótszym okresem rekonwalescencji i jest mniej inwazyjny od klasycznej liposukcji. Odessane komórki tłuszczowe mogą zostać poddane obróbce i wykorzystane do transplantacji w inne obszary ciała. Specjalne urządzenie do wyodrębniania komórek macierzystych z pobranego materiału umożliwia ich wykorzystanie w terapii różnych schorzeń, np. w przypadku złamań czy innych urazów sportowych.

Przebieg zabiegu

Po wstępnej konsultacji ustalany jest kompleksowy plan działań, a następnie chirurg wyznacza termin zabiegu. Specjalny roztwór, który ma za zadanie wypłukać niechciane komórki lipidowe, jest wprowadzany pod skórę za pomocą kaniuli. Roztwór penetruje przestrzeń komórkową, łagodnie rozbija tłuszcz, a następnie dzięki delikatności i precyzji chirurga materiał jest odsysany przez tę samą kaniulę. Terapia w tym systemie przebiega bez komplikacji i nie pociąga ze sobą nieprzyjemnych następstw (obrzęki, urazy, krwiaki itp.). Z odessanego materiału można następnie odseparować komórki macierzyste, które zostaną wykorzystane do innej terapii. Body Jet to metoda łagodna i bezpieczna dla zdrowych tkanek oraz naczyń krwionośnych, dlatego wybierają ją osoby ceniące pewność i komfort w działaniach terapeutycznych. Rezultaty terapii są widoczne niemal od razu. Niektóre pacjentki stwierdzają, że uzyskały mniejszy rozmiar nawet o dwa numery. W ciągu następnych kilku miesięcy efekt się utrwala i stabilizuje. Co ważne – tłuszcz nigdy nie powraca w miejsce, skąd został usunięty, a więc efekt jest trwały.

Koniec Body Jet – i co dalej?

Zabieg cieszy się dużą popularnością, gdyż w niezwykle łagodny sposób pozwala na wymarzone ukształtowanie brzucha, bioder, ud, kolan, ramion czy tali. Z kolei osoby z problemami niekształtnych piersi, nierównościami ciała czy wąskimi łydkami bardzo sobie cenią efekty implantacji tak uzyskanych komórek tłuszczowych. Niestety, zabiegu nie można wykonać u osób z nadciśnieniem, cukrzycą, niewydolnością nerek i wątroby czy chorobami serca. O kwalifikacji do zabiegu decyduje specjalista, po rozmowie z pacjentem i analizie wyników jego badań. W Centrum Medycznym Bieńkowski (https://www.wbienkowski.pl) czekają wykwalifikowani specjaliści, którzy udzielą informacji na temat liposukcji Body Jet. Warto skontaktować się już dziś telefonicznie: +48 52 361 69 10 lub mailowo kontakt@wbienkowski.pl.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze