Ciało Medyczne Twarz Uroda

Lifting twarzy – tradycyjny czy nieoperacyjny lifting twarzy UltraSkin?

medycyna estetyczna Lodz

Lifting twarzy to jedna z metod medycyny estetycznej pozwalających odmłodzić twarz. Zazwyczaj zabieg ten kojarzy się z tzw. ,,kładzeniem się pod nóż”. Jednak coraz większą popularność zdobywa nieoperacyjny lifting twarzy, czyli lifting twarzy bez skalpela. Jak to jest możliwe? Na czym polega zabieg UltraSkin II? Który typ liftingu wybrać? Poznaj najważniejsze fakty o odmładzaniu twarzy!

Chirurgia i medycyna estetyczna w odmładzaniu twarzy

Z biegiem czasu każdy z nas zauważa coraz to wyraźniejsze zmiany na swojej twarzy – zmarszczki, bruzdy, opadający kontur twarzy. Widać na niej każde zmartwienie, zmęczenie i ciężką pracę. Czy da się z tym walczyć? Produktów reklamowanych jako środki na zatrzymanie lub wręcz cofnięcie czasu można znaleźć wiele – kremy, balsamy, sera, olejki. Jednak nie można oczekiwać od nich spektakularnych efektów odmładzających. Jak więc radzić sobie z znamionami czasu? Jedynym skutecznym wyjściem jest skorzystanie z ofert gabinetów chirurgii i medycyny estetycznej. Najczęściej wybieranym zabiegiem jest lifting twarzy. Poznaj dwa rodzaje liftingu twarzy – operacyjny oraz nieoperacyjny i dowiedz się, który będzie lepszy dla ciebie!

2 typy liftingu twarzy – na czym polegają?

Tradycyjny lifting twarzy, czyli operacyjny to zabieg polegający na nacinaniu skóry twarzy w okolicach skroni i żuchwy, odłączaniu mięśni od skóry i napinaniu ich oraz przesuwaniu w górę i w tył. Mechanicznie skraca się powięź policzkową, aby podnieść policzki i zlikwidować tzw. “chomiczki” Usuwa się również nadmiar skóry i na koniec zakłada szwy. Natomiast nieinwazyjny lifting twarzy daje takie same odmładzające efekty, ale nie wymaga użycia skalpela. Jak to jest możliwe?

Nieoperacyjny lifting bez skalpela UltraSkin II, stosowany m.in. w Klinice Tazbir, bazuje na technologii HIFU, czyli wykorzystaniu mocy ultradźwięków o wysokim natężeniu, które stymulują warstwy skóry – skórę właściwą, tkankę tłuszczową i powięź mięśniową. Wiązki fal ultradźwiękowych przenikając na różnych głębokościach skóry powodują drganie komórek, które w wyniku tarcia silnie się rozgrzewają. Przez to włókna kolagenowe skracają się i rozpoczynają proces regeneracji, czyli tworzenia przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych. Końcowym efektem jest napięcie skóry i sprawienie, że jest bardziej sprężysta i elastyczna.

Nieinwazyjny lifting – dlaczego warto?

Pomimo niewątpliwej skuteczności operacyjnego liftingu twarzy coraz więcej osób rezygnuje z niego na rzecz nieinwazyjnego liftingu twarzy. Nic w tym dziwnego – większość osób jeśli może uzyskać takie same efekty woli uniknąć skalpela. Dlaczego jeszcze warto wybrać nieoperacyjny lifting twarzy?

  • jest bezpieczniejszy niż operacyjny lifting – brak ryzyka powikłań
  • nie narusza ciągłości skóry
  • nie wymaga zakładania szwów
  • jest niemalże bezbolesny
  • nie wymaga okresu rekonwalescencji, od razu po zabiegu można wrócić do codziennych czynności
  • pozwala uzyskać długotrwałe i naturalne rezultaty
  • jest bardzo precyzyjny
  • może być wykonywany przez cały rok, bez względu na nasłonecznienie
  • można go wykonywać na całym obszarze ciała, również do ujędrniania ciała, nawet w przypadku wiotkiej skóry np. po porodzie

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze