Medyczne Skóra, włosy i paznokcie Uroda Zabiegi

Lasery przeciw zmarszczkom – jak działają?

shutterstock_276414053

Lwia zmarszczka, zmarszczki mimiczne, kurze łapki- czy pojawiły się również u Ciebie? Koniec z narzekaniem! Sprawdź jak szybko i bezpiecznie możesz je usunąć.

Lasery przeciw zmarszczkom

Laser to metoda szeroko używana w medycynie estetycznej. Usuwa przebarwienia, pozwala walczyć z oznakami starzenia. Standardowe lasery oddziałują tylko na części grubości skóry, przez co mają ograniczony zakres działania. Ich właściwości polegają głównie na oddziaływaniu ciepła na komórki. Nowsze lasery wzmocnione są o dodatkowe systemy, dzięki czemu posiadają dużo wyższą skuteczność w usuwaniu oznak starzenia.

SmartXide 2, czyli innowacyjny laser

O nowość na rynku zapytaliśmy eksperta, wykonującego zabiegi z jego użyciem w klinice medycyny estetycznej MedBeauty w Warszawie. -SmartXide 2 to system laserowy CO2, który oddziałuje na skórę w równomiernym stopniu na jej powierzchni. Następuje zjawisko ablacji, czyli odparowanie wody w tkance po jej szybkim podgrzaniu (tzw. fototermoliza). Dodatkowo system wykorzystuje technologię bipolarnych fal radiowych (zastosowanie skanera DOT/RF). Oba zjawiska fizyczne wpływają dwojako na kwas hialuronowy. Po pierwsze następuje remodeling włókien kolagenowych- ulegają obkurczeniu i poprawia się ich napięcie. Kolejny skutek to aktywacja fibroblastów (komórek tkanki łącznej) do produkcji nowego kolagenu. Ten składnik skóry ma niezwykle istotne znaczenia w utrzymaniu jej napięcia. Tworzy dla niej rusztowanie, co zapewnia skórze gładkość i jędrność.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Laser frakcyjny jest wskazany nie tylko dla osób, chcących zlikwidować zmarszczki. Oprócz ich redukcji poprawia gęstość i jędrność skóry i powoduje jej ogólną regenerację. Wzrost włókien kolagenowych po zabiegu sprawia, że skóra nie jest wiotka (okolice podbródka, kąta żuchwy). Dodatkowo likwiduje rozszerzone pory. Ablacja w warstwach naskórka i skóry właściwej pozwala zlikwidować szereg blizn: potrądzikowych, oparzeniowych, pooperacyjnych czy urazowych. Właściwość SmartXide 2 pozwalają wykorzystać go nie tylko na skórze. Świetnie sprawdza się w redukcji rozstępów w okolicy ud, pośladków czy brzucha, a także przebarwień na całym ciele.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Pomimo użycia wysokiej temperatury selektywność oraz równomierny rozkład działania lasera sprawiają, że tkanki nie są uszkadzane. Okoliczne komórki nie ulegają martwicy, a zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Czas oczekiwania na efekt

Dzięki stymulacji włókien kolagenowych do odbudowy, a także do jego powstawania osiągany jest efekt końcowy. Czas wytworzenia nowych włókien przez fibroblasty to ok. 24 godziny. Po tym czasie skóra staje się gładka i napięta.

Zalety SmartXide 2

W odróżnieniu od standardowych systemów, laser frakcyjny CO2 posiada tak dobrane parametry, że zasięg działania sięga na całą grubość naskórka i skóry właściwej. Dzięki temu SmartXide 2 oddziałuje również na głębsze zmiany, niedostępne dla zwykłych laserów obecnych na rynku. Efekt działania osiągany jest już po 24 godzinach. Dużym plusem jest również bezbolesność samej procedury, a także selektywność działania na tkanki (bez uszkodzenia otaczającej skóry).

Więcej o odmładzaniu przeczytasz na stronie www.drkepa.com

 

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze