Kosmetyki Twarz Uroda

Kremy bb bez parabenów – jak wygładzić i nawilżyć skórę twarzy

Krem BB bez parabenów

W świecie urody wiele mówi się ostatnio o szkodliwym działaniu parabenów, zawartych w różnego rodzaju kosmetykach. Parabeny należą do grupy związków chemicznych, których właściwości wykorzystuje się do konserwowania nie tylko kosmetyków, ale także leków i produktów spożywczych. Na początku XXI wieku przeprowadzono badania toksykologiczne, podczas których odkryto powiązanie między parabenami a rakiem piersi. Od tego czasu coraz intensywniej prowadzono badania nad tym problemem, aż w końcu producenci kosmetyków wyszli na przeciw konsumentom z nowymi kosmetykami bez parabenów, takimi jak kremy bez parabenów. Czy jednak kremy bez parabenów mogą działać równie skutecznie? Przekonaj się na przykładzie kremów bb bez parabenów.

Czym jest krem bb bez parabenów?

Krem BB bez parabenów to krem do twarzy. Jest to krem nawilżający, który tak, jak większość kremów BB, jednocześnie nawilża skórę twarzy i poprawia jej koloryt, dzięki specjalnie opracowanej formule. Krem BB jest szczególnym kosmetykiem, ponieważ łączy ze sobą formułę tradycyjnego kremu z podkładem. Nie jest to jednak zwykły podkład, ponieważ po jego zastosowaniu wygląd cery pozostaje naturalny, a skóra jest jedynie delikatnie wygładzona. Większość kremów typu bb ma również właściwości ochronne, o czym może przeczytać w dalszej części tekstu.

Co zapewnia stosowanie kremów BB bez parabenów?

Kremy BB łącząc ze sobą działanie kremu nawilżającego z walorami podkładu, idealnie nadaje się do codziennego użytku. Poniżej odnajdziesz kilka dodatkowych działań, jakie zapewnia stosowanie kremu.

  • nawilżenie skóry – potrzebne do pielęgnacji każdego rodzaju cery;
  • wyrównanie kolorytu cery – krem bb w bardzo delikatny sposób poprawia wygląd skóry bez efektu “maski”;
  • korygowanie niedoskonałości skóry – formuła kremu dopasowuje się do niedoskonałości na twarzy;
  • ochrona przeciw promieniom UVA/UVB – w zależności od jakości zakupionego kremu.

Co zawierają kremy BB bez parabenów?

Oczywiście, nie wszystkie kremy BB bez parabenów są takie same. Zapytani o opinię specjaliści z Decléor opisali zawartość kremów na przykładzie kremu BB bez parabenu SPF 15 Néroli. Do najważniejszych składników tego kremu należą:

  • olejek eteryczny Néroli – odpowiada za głębokie nawilżanie skóry;
  • wyciąg z fiołka trójbarwnego – zarówno nawilża jak i poprawia przepływ wody w skórze
  • wyciąg z kopru morskiego – koper morski ma działanie nawilżające oraz ochronne
  • Moringa Olejodajna – oczyszcza oraz rozświetla cerę. Blokuje dostęp szkodliwych zanieczyszczeń ze środowiska do skóry.
  • Pigmenty mineralne – działają rozświetlająco i wygładzająco. Dzięki nim odcień skóry pozostaje naturalny.

Kremy BB należy nakładać równomiernie cienką warstwą na oczyszczoną skórę twarzy a także szyi. Nadaje się do codziennego użytku. Ze względu na jego właściwości koloryzujące, zaleca się stosowanie kremu rano. Wieczorem ponownie oczyść twarz i nałóż zwykły krem nawilżający.

Kremy BB należy dobierać w zależności od potrzeb i typu skóry. Jeżeli Twoja skóra ma tendencję do przesuszania się, koniecznie wybierz krem o właściwościach nawilżających.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze