Ciało Kosmetyczne Leczenie Porady lekarskie Uroda Zabiegi

Korekta powiek bez skalpela – poznaj metodę Plasma IQ

Korekta powiek w Anlaya Day Spa

Skóra wokół naszych oczu jest niezwykle delikatna i narażona na uszkodzenia. To właśnie w tym miejscu pojawiają się pierwsze zmarszczki, a z czasem powieki zaczynają opadać. Z pewnością nie ujmuje to lat – spojrzenie wydaje się zmęczone, a my możemy czuć się przez to starsi patrząc w lustro. Kliniki medycyny estetycznej oferują różne zabiegi pomagające uporać się z tym problemem, a jednym z nich jest Plasma IQ. Na czym polega?

Lifting powiek bez skalpela metodą Plasma IQ – na czym polega?

Jeżeli obawiamy się – niekiedy niebezpiecznych – liftingów z użyciem skalpela, warto dowiedzieć się na czym polega Plasma IQ. Jest to niezwykle proste i bezpieczne urządzenie, które służy do bezinwazyjnego liftingu powiek. Oprócz podniesieniem powieki likwiduje również drobne zmarszczki i inne zmiany wokół oczu. Metoda ta jest niezwykle precyzyjna i bezpieczna: końcówkę urządzenia przykłada się do twarzy pacjenta, aby  wytworzyć mikrozwiązki plazmy, które obkurczają komórki i stymulują naskórek. Skóra staje się napięta i podniesiona, a tkanka otaczająca miejsce zabiegowe pozostaje nienaruszona.

Przebieg zabiegu

Mikrozwiązki plazmy, po zetknięciu urządzenia ze skórą pacjenta, oddziałują na naskórek wobec czego jego tkanka zostaje odparowana, czyli przechodzi ze stanu ciekłego w gazowy. Nie powoduje to jednak ubytków w strukturze skóry – ze względu na niezwykłe właściwości regeneracyjne naskórka, proces naprawy rozpoczyna się natychmiast. Sam zabieg jest krótki – trwa około 20 minut. Bezpośrednio po nim mogą pojawić się nieznaczne strupki, które znikają po 7 dniach. Może pojawić się również obrzęk w miejscu zetknięcia z urządzeniem – on również znika w ciągu trzech dni.

Wskazania do liftingu powiek

Z metody Plasma IQ może skorzystać każda osoba, która pragnie usunąć zmarszczki wokół oczu i opadające powieki. Warto jednak zauważyć, że zabieg ten może być również przeprowadzany na innych częściach ciała i zalecany jest także w celu: pozbycia się wiotkiej skóry w okolicach kolan i łokci, zredukowania zmarszczki nad górną wargą (tzw. zmarszczek palacza), zlikwidowania brodawek i innych zmian skórnych, usunięcia rozstępów i blizn pooperacyjnych.  

Do głównych zalet tej metody należy bezpieczeństwo (mogą z niej skorzystać również osoby z rozrusznikami serca), komfort (nie obowiązuje długi czas rekonwalescencji), precyzja (skóra poza obrębem zabiegu zostaje nienaruszona), bezinwazyjność (w przeciwieństwie do chirurgicznej metody liftingu powiek). Korektę metodą Plasma IQ należy przeprowadzić 1-4 razy, w odstępie czterdziestu dni od każdego zabiegu, w zależności od stanu skóry pacjenta – na nasze pytanie odpowiadają pracownicy Anlaya Day Spa. Efekty zazwyczaj utrzymują się 2-4 lata.

Przeciwwskazania:

  • padaczka
  • przyjmowanie retinoidów
  • ciąża i karmienie piersią
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • otwarte zmiany i infekcje skórne
  • cukrzyca
  • wypełnianie na bazie kwasu hialuronowego lub botoksu w obszarze objętym zabiegiem w (w okresie krótszym niż miesiąc)

Zatem jeżeli chcemy w szybki, prosty – a przede wszystkim bezpieczny – sposób przywrócić swojemu spojrzeniu młodość i świeżość warto zdecydować się na metodę Plasma IQ. Korekta powiek już nie musi być związana ze skalpelem. Więcej o tym przeczytasz na: Anlaya Day Spa.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze