Ciało Kobiety Medycyna Uroda Zabiegi Zdrowie

Karboksyterapia – skuteczny sposób na odmładzanie i redukcję cellulitu!

cellulit

Karboksyterapia to znana na całym świecie metoda odmładzania skóry, w której wykorzystuje się korzystny wpływ dwutlenku węgla na włókna kolagenowe i struktury naczyniowe. Jednak poza poprawą jędrności skóry, usuwaniem zmarszczek, rozstępów, worków pod oczami czy zatrzymywaniem procesu wypadania włosów, karboksyterapia bardzo dobrze sprawdza się również w redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Podpowiadamy, na czym polega zabieg karboksyterapii i jakie efekty przynosi!

Karboksyterapia – przełom w medycynie estetycznej!

Zabieg karboksyterapii można uznać za prawdziwy przełom i osiągnięcie w dziedzinie medycyny estetycznej, gdyż pozwala on w szybki, nieinwazyjny, a także praktycznie naturalny sposób walczyć z różnymi mankamentami urody oraz problemami natury zdrowotnej. Dwutlenek węgla bowiem pozytywnie wpływa nie tylko na wygląd twarzy czy modelowanie sylwetki, ale też okazuje się bardzo skuteczny w leczeniu takich chorób, jak: przewlekła niewydolność żylna, napadowe skurcze tętnic, zaburzenia krążenia, łuszczyca czy owrzodzenie żylakowe. Karboksyterapia zyskała uznanie wśród wielu pacjentów i lekarzy medycyny estetycznej za wysoką skuteczność i efekty, które jeszcze do niedawna można było osiągnąć tylko przy pomocy tradycyjnych i zdecydowanie bardziej inwazyjnych metod.

Na czym polega karboksyterapia?

Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu pod skórę odpowiedniej ilości dwutlenku węgla przy pomocy niewielkiej igły. Dwutlenek węgla, podany w takiej formie, przenika do tkanek, rozszerza stare naczynia krwionośne, a jednocześnie pobudza produkcję nowych naczyń. Wstrzykiwanie CO2 pod skórę poprawia też mikrokrążenie i pozwala rozbić złogi tłuszczowe, pobudzając tkanki do produkcji nowego kolagenu.

Czy zabieg karboksyterapii jest bolesny?

Wbrew pozorom karboksyterapia nie jest bolesnym zabiegiem, aczkolwiek pacjent podczas jej wykonywania może odczuwać niewielki dyskomfort związany z lekkim rozpychaniem powietrza pod skórą – uczucie “tępego ciśnienia” jest odczuwalne przez pacjentów jedynie przez około 2-4 minuty. Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę, że po zabiegu mogą wystąpić na skórze lekkie zasinienia skóry, jednak poza tą dolegliwością nie powinny występować inne efekty uboczne.

Efekty zabiegu karboksyterapii

Karboksyterapia skutecznie poprawia mikrokrążenie krwi, a także metabolizm komórkowy, co pozwala na redukcję cellulitu, a jednocześnie wygładzenie i ujędrnienie skóry. Osoby, które decydują się na zabieg karboksyterapii w celu odmłodzenia twarzy, mogą się spodziewać po nim zwiększonej sprężystości skóry oraz zmniejszonej ilości zmarszczek. Trzeba jednak zaznaczyć, że dla osiągnięcia satysfakcjonujących efektów zaleca się, aby powtórzyć go w 4-6 seriach – tłumaczą specjaliści z Kliniki Melitus w Warszawie. Widoczne efekty zabiegu można zauważyć już po upływie 2-6 miesięcy – w tym czasie widoczna staje się poprawa kondycji skóry twarzy, redukcja cellulitu czy też efekt wymodelowania sylwetki.

Przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii

Choć zabieg karboksyterapii uznawany jest za skuteczną i bezpieczną metodę walki z różnymi niedoskonałościami skóry oraz schorzeniami, to niestety prawda jest taka, że nie każdy może się mu poddać. Zdecydowanie powinny go unikać kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby, które zmagają się z chorobami nowotworowymi. Zabieg ten nie sprawdzi się także u osób, które cierpią na ciężkie choroby serca czy mają do czynienia ze stanami zapalnymi skóry na obszarze, który ma zostać poddany zabiegi.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Melitus z siedzibą w Warszawie klinikamelitus.pl.

 

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze