Ciało Dieta Odchudzanie Uroda Zdrowe żywienie

Jak przyspieszyć metabolizm? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym Twoje odchudzanie będzie bardziej skuteczne!

problem warg sromowych z którym możesz sobie poradzić

Jak przyspieszyć metabolizm? Odchudzanie to jedna z najtrudniejszych dróg, która często kończy się niepowodzeniem. Przyczyną nadwagi jest nie tylko brak ruchu i nieodpowiednia dieta. W utrzymywaniu odpowiedniej wagi bardzo istotny jest szybki metabolizm, czyli dobre trawienie, przyswajanie oraz pozbywanie się szkodliwych resztek pokarmu. Co przyspiesza metabolizm? Czy zioła na trawienie są pomocne? Przyspieszenie metabolizmu może być proste, jeśli mamy wystarczającą wiedzę. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak podkręcić metabolizm, oraz jak poprawić trawienie. Poznajmy bliżej sekrety metabolizmu.

Dlaczego sprawny metabolizm jest tak ważny?

Większość ludzi słysząc słowo metabolizm, zaraz wyobraża sobie problemy z trawieniem, wypróżnieniem i nadwagą. Musimy jednak wiedzieć, że sam metabolizm dotyczy reakcji zachodzących w całym organizmie, a które związane są z przyswajaniem i wykorzystywaniem wartości odżywczych i niezbędnej energii, która potrzebna jest do prawidłowego funkcjonowania wszystkich elementów w ciele człowieka. Jest to także sprawne pozbywanie się niestrawionych resztek i toksyn. Dlatego nieodpowiednia praca metabolizmu to nie tylko problemy z trawieniem, ale także ryzyko powstawania niedoborów i różnego rodzaju chorób oraz zaburzeń.

Jak przyspieszyć metabolizm jedzeniem?

Przede wszystkim, szukając odpowiedzi na pytanie jak przyspieszyć metabolizm jedzeniem, musimy się zastanowić nie tylko co jemy, ale także jak jemy. Bardzo istotne w procesie pobudzania metabolizmu i jego sprawnego funkcjonowania jest ilość zjadanych posiłków w odpowiednim czasie. To może brzmieć jak banał, powtarzany przez wszystkich wokół, ale prawdą jest, że najlepsze dla naszego brzucha jest jedzenie często, w małych ilościach. Dużą rolę pełni tu śniadanie, które powinno być zjadane do 30 minut po przebudzeniu. W najgorszym przypadku do godziny. Do produktów, które są pomocne w rozkręcaniu metabolizmu należą: grejpfrut, ananas, zielona i czerwona herbata, kawa.

Jak przyspieszyć metabolizm jedzeniem – kilka kroków

  1. Jedz regularnie – od 4 do 5 posiłków dziennie, w odstępach co 2,5 – 3 godziny. Ostatni posiłek zjadaj na 3 godziny przed zaśnięciem.
  2. Nawadniaj się – pij nie tylko dużo wody (minimum 1,5 l dziennie), ale także dopełniaj dietę ziołowymi herbatkami, zieloną herbatą.
  3. Dbaj o zrównoważoną dietę – jedz produkty bogate w witaminy i mikroelementy. W szczególności witaminy z grupy B.

Jak przyspieszyć metabolizm ćwiczeniami?

Metabolizm uwielbia ćwiczenia interwałowe oraz cardio. Zarówno bieganie jak i jazda na rowerze oraz pływanie są idealnym rozwiązaniem. Najlepszą metodą jest przeprowadzanie wysiłku w taki sposób, by raz na jakiś czas przyspieszyć tempo na ok. 30 sekund. Jeżeli naprawdę przyłożymy się do treningu, tłuszcz może być spalany jeszcze na wiele godzin po jego zakończeniu.

W procesie metabolicznym bardzo ważna jest także masa mięśniowa. Staraj się wykonywać ćwiczenia typowe na przyrost mięśni. Dzięki temu Twój metabolizm spoczynkowy zdecydowanie wzrośnie.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze