Medycyna Medyczne Uroda Zabiegi Zdrowie

Ginekomastia: możesz pozbyć się tego krępującego problemu!

liposukcja infradzwiekowa

Ginekomastia jest problemem, który u mężczyzn może stanowić źródło wielu kompleksów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – systematyczne powiększanie się gruczołu sutkowego u mężczyzn, przypominającego kobiecą pierś, to przypadłość bardzo wstydliwa i trudna do ukrycia. Współczesna medycyna estetyczna dysponuje jednak bardzo skutecznym rozwiązaniem tego problemu. Jest nim liposukcja infradźwiękowa N.I.L., która doskonale radzi sobie nie tylko z ginekomastią, lecz także lipomastią, która oznacza rozrost tkanki tłuszczowej bez powiększania się gruczołu sutkowego. Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie podpowiadamy, na czym polega ten zabieg i kiedy w szczególności warto mu się poddać.

Ginekomastia – kogo najczęściej dotyczy ten problem?

Ginekomastia stanowi jedno- lub obustronne powiększenie gruczołów sutkowych u mężczyzn, które wywołane jest nienowotworowym rozrostem tkanki gruczołowej. Większość przypadków ginekomastii ma charakter idiopatyczny i dotyczy 35% zdrowych, młodych mężczyzn. Tendencje do tej przypadłości wzrastają u pacjentów wraz z wiekiem. Źródłem tego problemu najczęściej jest otyłość oraz zaburzenia hormonalne (wzrost stężenia estradiolu w stosunku do testosteronu, a jednocześnie spadek syntezy męskich hormonów płciowych).

Warto zaznaczyć, że wiele przypadków ginekomastii występuje u młodych chłopców, pozostających w okresie dojrzewania. Lekarze przyznają, że problem ten może dotyczyć nawet 65% nastolatków w wieku 14-15 lat, a jednocześnie tylko 8% chłopców w wieku 17 lat. Dobra wiadomość jest taka, że ginekomastia w tych przypadkach najczęściej ustępuje samoistnie w okolicach 20. roku życia. Czy zatem młodzi chłopcy powinni być poddawani specjalistycznym zabiegom leczenia ginekomastii? Większość lekarzy jest zdania, że tego typu działania należy rozpoczynać dopiero po ukończeniu 18-20. roku życia.

Usuwanie ginekomastii liposukcją infradźwiękową

Istnieje kilka metod leczenia ginekomastii, jednak specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie w szczególności polecają usuwanie ginekomastii przy pomocy liposukcji infradźwiękowej N.I.L. To metoda, która została uznana za jedną z bardziej precyzyjnych, bezpieczniejszych i skutecznych metod odsysania zbędnej tkanki tłuszczowej. System ma bardzo dobre opinie wśród specjalistów medycyny estetycznej i chirurgów plastycznych, a to przede wszystkim ze względu na opatentowaną głowicę pneumatyczną Lipomatic, nadającą kaniuli odsysającej specjalny ruch 3D. Sprawia, że zabieg może przebiegać w sposób małoinwazyjny, szybki, precyzyjny i niezwykle delikatny. Specyficzny ruch kaniuli rozbija i upłynnia tkankę tłuszczową, dzięki czemu jest ona łatwiejsza w usuwaniu. N.I.L. ma też wpływ na odczucia pacjenta bezpośrednio podczas przeprowadzanej procedury zabiegowej – drgania głowicy i ruch kaniuli porównywalny jest do naturalnego działania przeciwbólowego, które razem z tradycyjnym znieczuleniem przynosi realny komfort podczas terapii. Bardzo ważne jest także to, że w wyniku zabiegu uzyskujemy trwały efekt, a tkanka tłuszczowa nie jest w stanie odłożyć się ponownie w tym miejscu, z którego była odessana.

Dodatkową zaletą liposukcji jest to, że pobrany podczas zabiegu tłuszcz można ponownie wykorzystać do przeszczepu tłuszczu w inne miejsce. Mężczyźni mogą wykorzystać swój tłuszcz m.in. do wypełniania blizn zanikowych po trądziku, zmarszczek czy zapadniętych policzków.

Więcej informacji na temat leczenia ginekomastii liposukcją infradźwiękową N.I.L. znajdziesz na stronie:

https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/nutacyjna-liposukcja-infradzwiekowa-n-l/

 

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze