Ciało Odchudzanie Uroda Zabiegi

CoolTech – pożegnaj tłuszcz raz na zawsze

efektywny zabieg w Klinice Melitus CoolTech

Szczupłe, wyrzeźbione ciało to zazwyczaj efekt wielu wyrzeczeń – diety, ćwiczeń oraz wspomagających środków farmaceutycznych. Czasem jednak, mimo godzin spędzanych na siłowni i właściwego odżywiania, tkanka tłuszczowa nie znika. Warto wtedy wybrać się na zabieg usuwania tkanki tłuszczowej dzięki technologii CoolTech. Niska temperatura redukuje tłuszcz i pozwala trwale go usunąć.

Przebieg zabiegu

Na początku przeprowadza się konsultacje, które pozwalają wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu oraz ustalić, jakich efektów oczekuje pacjent. Pierwszym etapem terapii jest pomiar tkanki tłuszczowej. Na jego podstawie urządzenie dostosowuje parametry do indywidualnych potrzeb pacjenta. CoolTech zasysa tkankę poddawaną zabiegowi oraz schładza ją dzięki generatorom zimna. – Ponieważ CoolTech wytwarza podciśnienie, możliwe jest uszkodzenie tylko i wyłącznie komórek tłuszczowych. Skóra właściwa pozostaje nienaruszona – tłumaczy dr n. med. Marek Kwiatkowski, chirurg z  Lecznicy Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging MELITUS.

Jak to działa?

Komórki tłuszczowe są umiejętnie usuwane za pomocą obniżania ich temperatury do około -8 stopni Celsjusza. W poddawanym terapii miejscu powstaje stan zapalny, który utrzymuje się przez około 6-12 godzin, w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta. Uszkodzone komórki tłuszczowe są następnie eliminowane z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym.

Czy zabieg jest bolesny?

Dzięki technologii CoolTech zabieg jest całkowicie bezbolesny. Ponadto w trakcie nie odczuwa się zimna, ponieważ urządzenie obniża jedynie temperaturę komórek tkanki tłuszczowej.

Kiedy widoczne są efekty zabiegu?

Efekty zabiegu zaczynają być widoczne po 6 tygodniach. Rezultaty zwykle satysfakcjonują pacjentów – przykładowo przy wyszczuplaniu brzucha można stracić nawet do 6 cm tkanki tłuszczowej. Jeżeli ta redukcja nie jest zadowalająca, można powtórzyć zabieg.

Czy efekty zabiegu są trwałe?

CoolTech zapewnia trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych. Po kriolipolizie nie obserwuje się charakterystycznego dla restrykcyjnych diet odchudzających efektu jojo. Należy jednak pamiętać, że źle zbilansowana dieta, nieregularne pory spożywania posiłków czy siedzący tryb życia, mogą prowadzić do ponownego odkładania się tkanki tłuszczowej.

Wskazania

Terapia jest szczególnie polecana osobom, które nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej przy pomocy konwencjonalnych metod, takich jak ćwiczenia czy dieta. Zabieg wskazany jest głównie dla osób, które chcą wymodelować wybrane partie ciała, na przykład brzuch, uda czy pośladki.

Przeciwwskazania

  • niewydolność wątroby i nerek
  • nietolerancja krioterapii
  • nowotwór
  • cukrzyca
  • ciąża i karmienie piersią
  • gorączka, infekcje

Jakie partie ciała są najczęściej poddawane zabiegowi?

Najczęściej pacjenci decydują się na wyszczuplanie brzucha, ud i pośladków. CoolTech jednak umożliwia również likwidację tak zwanych “boczków”, wysmuklenie łydek czy redukcję tłuszczu z pleców. W trakcie jednej wizyty można wykonać do 4 zabiegów. Warto pamiętać, że kriolipoliza jest zabiegiem wspomagającym modelowanie wybranych partii ciała, a nie metodą walki z otyłością.

Po zabiegu

Zabieg trwa około 60 minut i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po skończonej sesji można opuścić klinikę i powrócić do zwykłych aktywności. System CoolTech nie powoduje trwałych, niepożądanych efektów w postaci siniaków czy zaczerwienienia skóry. Wspomniane objawy występują tylko bezpośrednio po zabiegu i znikają samoistnie po około dobie od zabiegu.

CoolTech – cena zabiegu

Ceny kriolipolizy wahają się od 900 do 1500 zł. Aby uzyskać bardziej widoczną redukcję tkanki tłuszczowej, można powtórzyć zabieg w ciągu 2-4 miesięcy po pierwszej sesji.

 

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze