Ciało Kobiety Kosmetyczne Mężczyźni

SPA dla dwojga? Idealny sposób na spędzenie walentynek!

massage-therapy-1731456_1920

Coroczne święto walentynek to okazja do niecodziennego spędzenia wspólnego czasu razem ze swoją drugą połówką. Warto więc wpaść na oryginalny pomysł, aby wykorzystać okazję i sprawić sobie odrobinę przyjemności. Jednym z ciekawszych pomysłów na wspólne spędzenie walentynek jest wypad do SPA. Które zabiegi dla dwojga najlepiej wybrać i jakie działanie mają różnego rodzaju relaksacyjne zabiegi?

Masaż dla dwojga – uczta dla ciała i ducha

Zabiegi SPA mają zazwyczaj szeroki zakres usług i mogą dotyczyć wielu rodzajów zabiegów upiększających. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu SPA są masaże – ich szeroka oferta pozwala na dobranie odpowiedniego rodzaju indywidualnie do potrzeb. Masaże są szczególnie polecane ze względu na swoje wielopłaszczyznowe i niezwykle skuteczne działanie – zarówno w obrębie fizycznym jak i psychicznym. Zarówno masaże relaksacyjne i klasyczne, jak i te z wykorzystaniem rekwizytów takich jak bańka chińska, pomagają w zredukowaniu dolegliwości bólowych, rozluźnieniu spiętych mięśni, usprawnieniu krążenia, mogą pozytywnie wpłynąć na kondycję skóry. W sferze psychicznej obserwuje się natomiast nieoceniony wpływ na układ nerwowy, obniżenie napięcia, stresu oraz działanie uspokajające mogą stanowić dobry sposób na wszelkie dolegliwości psychiczne. Oprócz masażu pleców często poleca się również masaże twarzy czy stóp. Warto również pamiętać o pozytywnym wpływie masażu na wygląd. Masaże wpływają na elastyczność, jędrność i jednolity koloryt skóry.

Kosmetyka dla kobiet i mężczyzn

Zabiegi kosmetyczne mimo, że głównie leżą w kręgu zainteresowań kobiet, mogą być z powodzeniem wykonywane także u mężczyzn. Nawilżanie, oczyszczanie i złuszczanie skóry twarzy jest przeznaczone również dla panów, co przyda się zwłaszcza w okresie zimowym. Do najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, które z powodzeniem można wykonać w salonie SPA należą między innymi:

  • mikrodermabrazja – rodzaj peelingu, który złuszcza, dotlenia skórę i wzmaga produkcję kolagenu. Ze względu na ograniczenie promieniowania słonecznego, zabieg najlepiej wykonać w okresie jesienno-zimowym. Mikrodermabrazja poprawia koloryt i elastyczność skóry, zmniejsza widoczność płytkich zmarszczek, przebarwień i blizn, oczyszcza i odblokowuje pory, usuwa zaskórniki i redukuje objawy trądziku oraz poprawia krążenie.
  • oczyszczanie twarzy kwasami – zabieg chwalony za naturalność, skuteczne działanie i łagodne działanie nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Głębokie oczyszczenie skóry powoduje zredukowanie problemu zmęczonej, szarej skóry, zmian pigmentacyjnych i przebarwień czy łojotoku.

Jak potwierdzają specjaliści z salonu SPA Anlaya, regularne poddawanie się odpowiednio dobranym do potrzeb skóry zabiegom może zredukować nawet najbardziej uciążliwe problemy dermatologiczne w postaci przebarwień czy trądziku. Faktem jest jednak, że nawet jeden zabieg znacznie poprawia kondycję cery.

Manicure i pedicure

Choć na co dzień możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, wygląd naszych dłoni ma duże znaczenie w kontekście relacji międzyludzkich. Ładne i zadbane dłonie to nasza wizytówka, dlatego też zabiegu manicure’u nie są zarezerwowane tylko dla kobiet. Coraz więcej mężczyzn korzysta z usług manicurzystki, często wręcz jako obowiązek i element właściwej prezencji w pracy. Warto również dlatego złamać powszechny stereotyp i potraktować manicure jako wspólny zabieg.

Więcej o zabiegach SPA dla kobiet i mężczyzn znajdziesz na stronie: www.anlaya.pl

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze