Ciało Kosmetyczne Medycyna Skóra, włosy i paznokcie Uroda Zabiegi

Cała prawda o depilacji laserowej. Jak wygląda zabieg?

depilacja laserowa

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą lasera, to coraz bardziej popularna metoda. Niesie za sobą bardzo wiele korzyści, pozwala trwale pozbyć się niechcianych włosków., zapomnieć o podrażnieniach od golarki i wrastaniu. Wiele Polek już spróbowało tej metody i nie wyobraża sobie wrócić do golenia nóg maszynką. Jednak wciąż wiele kobiet zastanawia się nad różnymi kwestiami, stawiając sobie wiele pytań. Oto najczęstsze z nich.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo i zdrowie to podstawa i te kwestie dla każdej kobiety są ważniejsze od gładkiej skóry i atrakcyjnego wyglądu. Pytanie o bezpieczeństwo depilacji laserowej jest zatem jak najbardziej zrozumiałe. Stosowanie na skórę promieni lasera może wydawać się groźne. W rzeczywistości jednak, specjalistyczne kliniki stosują całkowicie bezpieczne wiązki, takie jak laser Motus (dostępny w klinice Beauty Skin). Duże stężenie melaniny zawartej w laserze, oraz krótkotrwałe impulsy sprawiają, że pozostaje obojętny dla skóry, działając niszcząco jedynie na strukturę włosa. Dodatkowo, parametry dobierane są indywidualnie, zgodnie z fototypem skóry oraz po charakteryzacji włosa. Dzięki zastosowaniu tej procedury, zarówno moc wiązki, jak i długość impulsu ustawiane są w taki sposób, aby uniknąć poparzenia.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna w usuwaniu jasnych włosów?

To pytanie często się pojawia, gdyż niektóre lasery używane do depilacji mają skuteczne działanie tylko w przypadku ciemnych włosów. Posiadaczki jasnego odcienia powinny zdecydować się na użycie lasera Motus dostępnego w klinice Beauty Skin, który charakteryzuje się wysoką absorpcją energii przez chromofor melaniny, dzięki czemu działa skutecznie także na włosy jasne i cienkie.

Czy usuwanie włosków laserem boli?

To jeden z powodów, dla którego kobiety boją się spróbować depilacji laserowej. Chyba żadna kobieta nie lubi uczucia, jakie towarzyszy podczas używania depilatora. Jak silny zatem musi być ból, kiedy działa się na włosy wiązką światła? Jak się okazuje, nie taki diabeł straszny. Oczywiście nie można dać gwarancji, że podczas zabiegu nie wystąpi uczucie dyskomfortu czy dolegliwości bólowe. Jest to bardzo osobista sprawa, uzależniona  od wysokości progu odczuwania bólu. Dla kobiet wrażliwych na ból, zaleca się wybór lasera Motus, który wyposażony jest w specjalna głowicę Moveo, posiadającą właściwości chłodzące, które obniżają poziom dyskomfortu podczas zabiegu. Nie jest to metoda, która zapewni całkowite znieczulenie, jednak z pewnością będzie mniej nieprzyjemna niż zastosowanie innego rodzaju lasera.

Jak wygląda pierwszy zabieg?

Pierwszy zabieg poprzedza charakteryzacja włosa oraz określenie fototypu skóry. Przed rozpoczęciem depilacji odbywa się konsultacja dermatologiczna, a pacjentka proszona jest o wypełnienie formularza. Dermatolog przeprowadza również próbę laserową, aby ocenić reakcję skóry na działanie światłem. Jeśli przebiegnie ona pozytywnie, można przystąpić do wykonywania zabiegu. Wybrana partia ciała, zostaje fragmentarycznie naświetlana przez głowicę lasera. Są to krótkie impulsy, w trakcie których wysyłane są wiązki światła. Podczas zabiegu zarówno dermatolog, jak i pacjent zakładają okulary ochronne. W razie wystąpienia silnego dyskomfortu, można zastosować ochładzające okłady z lodu.

Jak szybko spodziewać się efektu?

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć, gdyż efekty są zależne od indywidualnych uwarunkowań. Należy wykonać minimum 4 zabiegi w miesięcznych odstępach czasu, jednak w zależności od rodzaju skóry i struktury włosa, może wystąpić konieczność zwiększenia liczby zabiegów., aby całkowicie pozbyć się owłosienia.

 

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze