Uncategorized

Inteligentny dom przyjazny dzieciom – postaw na innowacyjne smart produkty!

shutterstock_737414722

Nieustannie poszukujemy rozwiązań, które umożliwiłyby naszym dzieciom bezpieczniejsze i łatwiejsze życie. W końcu zależy nam na tym, aby zapewnić im maksymalny komfort i właściwe warunki do rozwoju. Z pomocą przychodzą tutaj nowoczesne produkty smart, które umożliwią zbudowanie systemu inteligentnych instalacji, podnoszących poziom bezpieczeństwa w domu. Inteligentny dom to nie tylko miejsce, w którym smart produkty grają pierwsze skrzypce. To przede wszystkim przestrzeń, która otoczy Ciebie i Twoją rodzinę opieką. W smart home Twoje dzieci będą bezpieczne o każdej porze dnia i nocy. Bez względu na to, czy znajdujesz się tuż obok nich, czy jesteś poza domem.

Przyjazny dla dzieci

Powszechnie wiadomo, że większość wypadków zdarza się w domu. Dotyczy to także najmłodszych, którzy w domu i ogrodzie spędzają przecież większość wolnego czasu. Nowe technologie, wykorzystane w inteligentnym domu, umożliwią stały nadzór nad bezpieczeństwem naszych dzieci i bliskich. Smart produkty wykryją ewentualne niebezpieczeństwo i zahamują rozwój nieszczęśliwszych wydarzeń. Na dodatek ułatwią wykonywanie codziennych czynności i sprawią, że nasze życie będzie po prostu przyjemniejsze.

 

Byliśmy ciekawi tego, w jaki sposób produkty smart mogą podnieść poziom bezpieczeństwa w domu, w którym mieszkają dzieci. Zapytaliśmy Macieja Fiedlera, twórcę poznańskiej marki Fibaro o to, jak inteligentny dom może umożliwić najmłodszym swobodne funkcjonowanie i poruszanie się w czterech ścianach oraz na czym polega innowacyjność produktów smart.

W trosce o Twoich bliskich

Produkty od Fibaro łączą się w inteligentny system, który ułatwi domownikom codzienne funkcjonowanie i zadba przy tym o ich bezpieczeństwo. Czujniki zalania poinformują nas o niebezpieczeństwie, gdy wzrośnie poziom wilgoci, a czujnik dymu wykryje szkodliwy dym papierosowy w pokoju nastolatka. System Fibaro stworzony przez Macieja Fiedlera pozwala zdalnie zarządzać urządzeniami znajdującymi się w inteligentnym domu, dzięki czemu będziemy mogli kontrolować, jak wiele czasu dzieci spędzają przed telewizorem i komputerem. Smart produkty umożliwiają zaprogramowanie dostępu do domowych sprzętów w taki sposób, aby korzystanie z nich było w pełni bezpieczne dla funkcjonowania i rozwoju dziecka. Z kolei operowanie światłem, oparte na czujnikach ruchu i zdalnym zarządzaniu, pozwoli nam korzystać z zupełnie nowych możliwości w codziennym funkcjonowaniu. Zdalnie sterowane oświetlenie to świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy nasze dziecko obawia się ciemności. Zamiast wstawać i gasić światło, możemy zaprogramować światło przy jego łóżku w taki sposób, aby wyłączyło się w zaprogramowanym przez nas czasie. Smart produkty od Fibaro pozwalają na zdalne wyłączenie oświetlenia w odpowiednim momencie: czujnik ruchu wykryje, że dziecko zasnęło i samodzielnie wyłączy światło. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko będzie spokojnie spało, a my nie obudzimy go zakradaniem się do pokoju i gaszeniem lampki. Motion sensor pozwoli także na takie zaprogramowanie światła, które oświetli dziecku drogę do łazienki czy sypialni rodziców.

Bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Smart produkty podniosą bezpieczeństwo nie tylko w domu, lecz także poza nim. Dzięki systemowi Fibaro będziemy mogli w każdej chwili sprawdzić, czy nasz inteligentny dom jest odpowiednio zabezpieczony – obojętne, gdzie będziemy się znajdować. Nigdy więcej nie będziemy musieli zastanawiać się, czy zamknęliśmy okna i bramę. Dzięki smart produktom z łatwością sprawdzimy, czy nasze dzieci i bliscy są bezpieczni oraz czy wokół domu nie kręci się nikt podejrzany. Znakomitym rozwiązaniem jest zintegrowanie kamer i wideodomofonu z systemem Fibaro – wówczas nawet pod naszą nieobecność będziemy mieć wgląd w to, kto znajduje się w pobliżu naszego domu. Dodatkowo, produkty Macieja Fiedlera oferują nam utworzenie funkcji zdalnego lokalizowania domowników. Będziemy mogli upewnić się, czy dzieci bezpiecznie dotarły do szkoły, a następnie wróciły do domu. Nigdy więcej nie będziemy martwić się o to, że nie możemy dodzwonić się do bliskich i nie wiemy, gdzie się znajdują.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze