Sport Sporty zimowe

Jak odpowiednio dobrać buty narciarskie?

buty-narciarskie

Aby jazda na nartach sprawiała oczekiwaną przyjemność, należy dobrać odpowiedni dla siebie sprzęt narciarski. Jednym z elementów tego sprzętu są właśnie buty narciarskie i jak często się słyszy, bardzo wiele osób ma problem z ich doborem. Najważniejszą rzeczą, o której nie wolno zapominać podczas doboru butów jest fakt, że każda stopa jest inna i buty, które będą idealne na koleżankę, która nosi ten sam rozmiar co my, ale ma np. węższą stopę, będą bardzo niewygodne dla nas i sprawią, że jazda na nartach stanie się koszmarem zamiast przyjemności. Mając dobrze dobrane buty narciarskie, nie będziemy się skupiać na tym, co mamy na nogach, lecz na samej jeździe, a co za tym idzie, jazda będzie po pierwsze przyjemniejsza, a po drugie bezpieczniejsza. Wybór butów jest bardzo indywidualny, nie należy się sugerować w tym przypadku niczym ani nikim oprócz samego siebie, ponieważ to my będziemy w tych butach jeździć.

Przymierzając buty narciarskie w sklepie, warto jest mieć ze sobą skarpety narciarskie. Pomoże to w prawidłowej ocenie danego buta, w końcu jeździć będziemy w skarpetach i butach. Bardzo ważne, aby buty nie były zbyt ciasne ani zbyt luźne. Zbyt luźne buty mogą spowodować bolesne obtarcia, a nawet skręcenie kostki, za to zbyt ciasne po prostu będą bardzo niewygodne i odbiorą nam dużą część przyjemności z jazdy. Zawsze warto jest poprosić o pomoc w doborze butów kogoś doświadczonego, np. sprzedawcę w sklepie lub znajomego instruktora narciarstwa.

Damskie buty narciarskie

Sklepy, oferujące sprzęt narciarski, takie jak np. sklep Narty Warszawa, mieszczący się jak sama nazwa wskazuje w Warszawie, mają w swojej ofercie dużą liczbę butów męskich i osobno butów damskich, mniejszą zaś liczbę butów narciarskich w wersji unisex. Wynika to z tego, że buty narciarskie dla kobiet różnią się od męskich pod kilkoma względami, wynikającymi z różniącej się anatomii kobiet i mężczyzn. Po pierwsze, damska stopa jest węższa, więc but także będzie w środku węższy. Po drugie, damskie buty zazwyczaj są nieco niższe oraz wycięte z tyłu, ze względu na kolejną różnicę anatomiczną – mięsień brzuchaty układa się inaczej w damskiej łydce, niż w męskiej. Kobiety mają także węższe kostki i stawy skokowe, dlatego buty narciarskie dla nich są w tych miejscach także węższe. Ponadto, damskie buty zazwyczaj są nieco lżejsze od męskich.

Oprócz tych kluczowych spraw w doborze damskich butów narciarskich, ważny będzie na pewno ich wygląd. Większość renomowanych marek, takich jak np. Salomon, oferuje wizualnie atrakcyjne damskie buty, np. w odcieniach bieli połączonej z fuksją lub turkusem, dlatego każda kobieta na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie należy jednak zapominać o tym, że wygoda i bezpieczeństwo są na pierwszym miejscu, wygląd idzie w drugiej kolejności.

Gdzie kupować sprzęt narciarski?

W dzisiejszych czasach dużej popularności sportu narciarskiego, istnieje bardzo wiele różnych sklepów, oferujących sprzęt narciarski, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych. Jednym z takich sklepów jest warszawski sklep Narty Warszawa, posiadający duże doświadczenie w handlu sprzętem narciarskim, mający w swojej ofercie szeroką gamę butów narciarskich, spośród których każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jego pracownicy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania klientów drogą mailową lub telefoniczną. Zapraszamy na zapoznanie się z ofertą sklepu na stronie nartywarszawa.pl lub do odwiedzenia sklepu stacjonarnego w Warszawie na ulicy Mangalia 4.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze