Dla niej Moda Trendy sezonowe

Strój kąpielowy – jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

stroje

Wielkimi krokami zbliża się lato, a co za nim idzie – upragnione wakacje. Upalne dni większość ludzi lubi spędzać w pobliżu ochładzającej nas wody, czy to jeziora, czy też morza, gdzie możemy wylegiwać się na piaszczystej plaży i łapać promienie słoneczne. Jednak aby móc pokazać się na plaży, potrzebujemy odpowiedniego na tę okazję stroju kąpielowego.

Stroje kąpielowe jednoczęściowe

Pierwsze stroje kąpielowe, które zakładały kobiety były z oczywistych względów jednoczęściowe i zakrywały jak największą część ciała. Przez lata, mimo nieustannie zmieniającej się mody, ten typ strojów kąpielowych nie odszedł w zapomnienie, a zmienił się tylko jego wygląd. Obecnie dostać możemy jednoczęściowe kostiumy kąpielowe w wielu różnych wzorach, kolorach oraz modelach. Wybierać możemy pomiędzy strojami:

  • klasycznymi,
  • typu push up,
  • bez ramiączek,
  • asymetrycznymi na jedno ramię,
  • z wycięciami.

Dzięki tak licznym wariantom, każda kobieta może dopasować kostium do własnych pragnień i wyobrażeń oraz dumnie prezentować się w miejscu publicznym. Zazwyczaj ten typ stroju zakładany jest przy okazji wyjścia na basen, ponieważ jest on wygodny i nie grozi zsunięciem, ale z powodzeniem możemy zaprezentować się w nim również na plaży.

Stroje kąpielowe dwuczęściowe

Swoją popularność zdobyły już dawno temu i zyskały miliony fanek. Mowa o dwuczęściowych kostiumach kąpielowych, które noszone są przez zdecydowaną większość kobiet. Ten rodzaj stroju kąpielowego odkrywa zdecydowanie większą część ciała oraz podkreśla jej największe atuty. Zdecydowanie lepiej nadają się do opalania gdyż nie osłaniają brzucha, który również musi być opalony, by nie odróżniać się od reszty ciała. Gorzej sprawdzą się podczas pływania, ponieważ może się zsunąć, bądź przesunąć, ale zazwyczaj takie kostiumy także dobrze trzymają się ciała. Sklep Boutique Bielizny w swojej ofercie posiada wiele różnych modeli kostiumów kąpielowych dwuczęściowych. Różnią się one ze względu na dolną partię, czyli figi, które mogą być:

  • klasyczne,
  • wiązane z boku,
  • z wysokim stanem,
  • z falbanką.

Projektanci kostiumów kąpielowych wykazują się także wyobraźnią przy okazji tworzenia górnej części – staników. Wybierać możemy spośród wiązanych, zapinanych czy bez ramiączek.  

Jaki rodzaj stroju kąpielowego wybrać?

Wybór kostiumu kąpielowego zależy od subiektywnej oceny kupującego, jednakże istnieją sytuację, w których musimy zdecydować się na wybór konkretnego modelu. Na zakup stroju jednoczęściowego zdecydują się panie dojrzałe, o zaokrąglonych kształtach, bądź te, które pragną ukryć niedoskonałości własnego ciała. Taki strój również podkreśla atuty, a dzięki subtelnym wycięciom, nadadzą seksownego wyglądu. W strojach dwuczęściowych mogą z powodzeniem pokazać się kobiety młode, o pięknych, zadbanych ciałach, które nie są zmuszone zakrywać żadnych skaz. Jednak nawet ten strój pozwala podkreślić sylwetkę w odpowiedni dla nas sposób i zamaskować to, czego nie chcemy pokazywać.

Każda kobieta lubi, kiedy zostaje zauważona. Uwagę innych może przykuć poprzez wybór jednego spośród wielu różnych strojów kąpielowych. Do wyboru mamy całą gamę strojów w stylu retro, bądź w mocnych neonowych barwach, które na pewno nie pozostaną niezauważone.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze