Dla dzieci Moda Skóra, włosy i paznokcie

Fryzury komunijne dla dziewczynek – naturalne, pełne uroku i modne!

fryzura na komunie

Pierwsza Komunia Święta to dzień, w którym każda dziewczynka powinna wyglądać wyjątkowo. Strój komunijny musi wówczas dopełniać efektowna fryzura. Ważne, aby była ona dostosowana do wieku dziecka, subtelna, naturalna, ale jednocześnie pełna uroku. Warto wybrać taką, która będzie dobrze prezentowała się z wiankiem lub inną ozdobą głowy. Sprawdźmy zatem, czym należy kierować się przy wyborze fryzury komunijnej dla dziewczynek.

Wybór fryzury komunijnej – na co zwrócić uwagę?

Komunia jest ważnym wydarzeniem w religijnym życiu dziecka, musimy więc zadbać, aby nasza pociecha wyglądała wtedy odświętnie. Kiedy mamy wybrany strój i inne dodatki, należy pomyśleć o odpowiedniej fryzurze. Jest to szczególnie ważna kwestia w przypadku dziewczynek, które zazwyczaj zapuszczają włosy na ten wyjątkowy dzień. Fryzjer dziecięcy z Anlaya Day Spa w Józefowie podkreśla, że zawsze modne są delikatne upięcia, lekkie fale, a także warkocze. Nadają one dziewczynkom elegancji oraz pozwalają zachować ich dziecięcy urok. Warto dodać, że Pierwsza Komunia Święta to nie czas na wymyślne fryzury, m.in. gigantyczne koki czy wytapirowaną burzę loków. Tego dnia stawiamy na skromność i naturalność.

Fryzury komunijne dla dziewczynek – kilka propozycji

  • Fale i loki
    To dobra propozycja fryzury, ale tylko w jej delikatnej wersji. Dziewczynki dobrze prezentują się w lekkich falach i luźnych lokach. Jeśli dodamy do tego wianek z żywych kwiatów, całość będzie bardzo wytworna, a zarazem niesamowicie urokliwa. Pamiętajmy, że mocno skręcone włosy mogą niestety przytłoczyć delikatną twarz dziecka i stworzyć sztuczny efekt.
  • Skromne upięcia komunijne
    Włosy upięte na bok rewelacyjnie komponują się z modnymi opaskami, ozdobnymi spinkami, pojedynczymi kwiatami, a także tradycyjnymi wiankami komunijnymi. Efektowne są także luźno upięte włosy z tyłu głowy, ozdobione, np. perłowymi koralikami.
  • Warkocze
    Nieustannie modne są także warkocze. W tym sezonie największą popularnością cieszy się warkocz francuski oraz warkocz holenderski, które świetnie komponuje się z każdą ozdobą głowy. Taka fryzura wygląda elegancko, ale tym samym cały czas bardzo dziewczęco. Pięknie prezentuje się również warkocz zapleciony wokół głowy dziecka.

Komunijne ozdoby do włosów

Dopełnieniem dla fryzury są przeróżne komunijne ozdoby do włosów. Możemy zdecydować się na tradycyjny wianek ze sztucznych kwiatów i tasiemek, wianek z żywych kwiatów, zdobione opaski lub eleganckie spinki. Pamiętajmy, że ozdoba musi idealnie komponować się z fryzurą i podkreślać jej urok. Przy wyborze ozdób do włosów również kierujmy się prostotą. Nadmiar dekoracji na głowie dziecka nie będzie wyglądał efektownie.

Fryzury komunijne – nie zapominamy też o chłopcach

Jeśli chodzi o chłopców, to warto, aby przed tym wyjątkowym dniem, jakim jest Pierwsza Komunia Święta, również odwiedzili fryzjera, który delikatnie przystrzyże ich fryzurę. Uczesanie chłopca musi być wówczas skromne i proste (bez wymyślnego układania włosów żelem).

Fryzura na Komunię – liczy się naturalny look!

Skromna i naturalna fryzura najlepiej podkreśli urok dziewczynki, która przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej. Ciekawą ofertę fryzur komunijnych dla dziewczynek oraz chłopców znajdziemy w salonie fryzjerskim w Anlaya Day Spa w Józefowie.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze