Medycyna Porady lekarskie

Nowoczesna implantologia – poznaj Biomet 3i!

implanty

Implantologia to wciąż prężnie rozwijająca się dziedzina stomatologii, za pomocą której możemy uzupełniać braki w uzębieniu. Zabiegi z tego zakresu są coraz popularniejsze i ogólnodostępne, dzięki czemu możemy świadomie wybierać modele implantów różnej jakości. Wśród jednych z lepszych implantów wyróżnić możemy Biomet 3i – wytwarzane z tytanu implanty wysokiej jakości. Jakie są ich zalety?

Bezpieczeństwo implantów

Implant to niewielki tytanowy bolec pokryty specjalną powłoką, która umożliwia szybkie zrośnięcie się implantu z kością szczęki. Powłoka umożliwia uniknięcie postępującego zaniku kości, których późniejszymi konsekwencjami mogą być estetyczne zmiany twarzy. W kolejnych etapach implantolog nakłada na implant koronę, która bezpośrednio zastępuje utracony ząb. Spośród dostępnych w większości gabinetów koron wybierać możemy spośród:

 • koron ceramicznych na metalu oraz metalu szlachetnym – najczęściej zastępują zęby trzonowe, ze względu na swoją dużą wytrzymałość,
 • koron pełnoceramicznych – najlepiej sprawdzają się w uzupełnianiu przednich zębów.

Implanty, mimo że często mogą być nieco kosztowniejsze, są zdecydowanie najbardziej opłacającą się inwestycją; są trwałe (odpowiednio pielęgnowane posłużą kilkadziesiąt lat), pomagają uniknąć zaniku kości szczęki i zdecydowanie najwierniej oddają wygląd i funkcje naturalnych zębów. Kluczem jest omówienie indywidualnego planu leczenia z lekarzem i wybrania najlepszej terapii dla siebie.

Wszczepienie implantów

Podstawą do opracowania indywidualnego planu leczenia są zdjęcia rentgenowskie. Następnie wykonuje się wycisk i model implantu dopasowany do uzębienia pacjenta. Śruby wszczepia się w kość i pozostawia do zagojenia. Później zakłada się łączniki – rdzenie nowych zębów, na których umieszcza się most, odpowiadający wyglądem naszym naturalnym zębom. Na jednej śrubie umieścić można kilka implantów. Według specjalistów z kliniki Smile Design Clinic, cały proces nakładania implantów i gojenia może trwać ok. kilka tygodni. Podstawą jest stosowanie zimnych okładów i używanie miękkiej szczoteczki, a także rezygnacja z jedzenia twardych posiłków i intensywnej aktywności fizycznej.

Zalety implantów Biomet 3i

 • Znaczna poprawa jakości życia; przywrócona pewność siebie, brak kompleksów,
 • Świetna alternatywa dla protez stałych i zdejmowanych,
 • Ochrona tkanek dziąseł i kości,
 • Poprawa wyglądu całej twarzy, wyraźniejsze rysy,
 • Możliwość jedzenia wszystkich potraw; wspieranie odpowiedniego działania układu trawiennego dzięki możliwości dokładnego przeżuwania jedzenia,
 • Brak konieczności używania klejów i protez,
 • Naturalny wygląd, brak ryzyka na uszkodzenie sąsiadujących zębów,
 • Zniwelowanie dyskomfortu podczas gryzienia,
 • Lepsze samopoczucie, wygoda, komfort psychiczny; niezależnie od sytuacji posiadając implanty możemy uniknąć niezręcznych, krępujących sytuacji.

Więcej o implantach Biomet 3i: www.smiledesignclinic.pl

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze