Kobiety Leczenie Medyczne

Rewolucja w świecie ginekologii estetycznej – laser MonaLisa Touch

shutterstock_85988695

Problemy związane z wyglądem miejsc intymnych są często powodem ogromnych kompleksów. Jest to krępujący temat i wiele kobiet boi się porozmawiać o swoich dolegliwościach nawet z lekarzem. Niesłusznie, ponieważ defekty takie jak asymetria warg sromowych mogą powodować nieprzyjemne skutki, takie jak bolesne otarcia, czy infekcje. Dlatego należy skonsultować się ze specjalistą ginekologii i wspólnie z nim ustalić zakres problemów i możliwości leczenia. Ginekologia estetyczna wychodzi dzisiaj pacjentkom naprzeciw i pozwala na korekcję wielu wad bez skalpela.

W jakich przypadkach pomoże Laser MonaLisa Touch?

Jest wiele dolegliwości, które usuniemy przy pomocy lasera najnowszej generacji, SmartXide2 MonaLisa Touch. Najważniejsze z nich to:

 • nietrzymanie moczu (wysiłkowe, naglące, mieszane),
 • atrofia tkanek pochwy i zewnętrznych narządów płciowych (w okresie menopauzalnym),
 • deformacje, blizny i zaburzenia pigmentacji po przebytych porodach,
 • asymetria warg sromowych,
 • suchość pochwy,
 • nawracające infekcje.

Jak wygląda laserowy zabieg ginekologii estetycznej?

Zabieg przy użyciu lasera jest minimalnie inwazyjny, nie wymaga znieczulenia ogólnego. Dzięki unikalnym właściwościom impulsów zabieg jest komfortowy, trwa krótko i nie towarzyszy mu krwawienie. Przygotowanie stanowi jedynie konsultacja z lekarzem ginekologiem. Jak przebiega zabieg? Jak tłumaczy ekspert z Kliniki Bieńkowscy: specjalnie zaprojektowane impulsy modelują tkanki wybranych narządów, poprawiają elastyczność i napięcie skóry oraz stymulują syntezę nowego kolagenu. Cały proces trwa niezwykle krótko – maksymalnie 5 minut. W efekcie następuje poprawa funkcjonalności oraz estetyki warg sromowych lub pochwy. Pacjentka odczuwa większy komfort, może czerpać satysfakcję z życia seksualnego i czuje się bardziej pewna siebie. Czasem wystarczy jednorazowa procedura dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. W innych przypadkach, zabieg należy powtórzyć od 2 do 4 razy w odstępach 8 tygodni. Należy pamiętać, że jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej istnieją pewne przeciwwskazania. Do najważniejszych należą ciąża, aktywna choroba nowotworowa lub infekcja, a także zaburzenia krzepnięcia krwi.

Efekty zabiegu laserem MonaLisa Touch

Do najczęstszych efektów laserowej korekcji narządów płciowych należą:

 • brak infekcji,
 • odmłodzenie błony śluzowej (ścianki pochwy stają się bardziej elastyczne, zwarte, znika suchość, przywrócone zostaje fizjologiczne pH i flora bakteryjna),
 • poprawa wyglądu zewnętrznych narządów,
 • lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne,
 • komfort w trakcie stosunku płciowego,
 • podniesienie jakości życia.

Co najważniejsze, zabieg jest na tyle małoinwazyjny, że prawie nie występuje po nim dyskomfort i znacznie skraca się czas rekonwalescencji. Do aktywności seksualnej można wrócić już 4 dni po zabiegu.

Kompleksy związane z wyglądem narządów płciowych nie powinny spędzać snu z powiek żadnej kobiecie. Zabiegi ginekologii estetycznej są dziś powszechne, coraz więcej pań decyduje się skorzystać z oferty wybranej kliniki i pozbyć się niedoskonałości. Zabiegi przy użyciu lasera to nie tylko nowa jakość i skuteczność, ale przede wszystkim nieosiągalna dotąd bezbolesność i mała inwazyjność. Przekonaj się sama już dzisiaj, jak łatwo można wyleczyć dolegliwości bez skalpela!

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze