Kobiety Leczenie Medyczne

Lifting okolic intymnych przywróci twojemu życiu jakość i komfort

shutterstock_452929342

Budowa anatomiczna kobiet jest tak skomplikowana, jak ich umysły. Szczególnie delikatne są okolice intymne, a związane z nimi dolegliwości i schorzenia wymagają profesjonalnej pomocy. Jednym z realizowanych przez specjalistów medycyny estetycznej zabiegów jest laserowy lifting i rewitalizacja pochwy, który przywróci estetyczny wygląd, a przede wszystkim funkcjonalność kobiecym miejscom intymnym. Na czym to polega?

Czynniki sprzyjające pojawieniu się zespołu rozluźnionej pochwy

Kobiety, decydujące się na zabieg laserowej korekcji pochwy, mają ku temu poważne powody. Wskutek rozciągnięcia pochwa traci swą elastyczność, czego efekty są odczuwalne zwłaszcza podczas kontaktu fizycznego z partnerem. Panie cierpiące na syndrom luźnej pochwy nie mają satysfakcjonującego życia seksualnego, nierzadko odczuwają podczas zbliżenia ból, suchość i brak tarcia. Zespół rozluźnienia pochwy to najczęściej skutek porodu naturalnego, choć może się pojawiać też u pań cierpiących na otyłość, a także u kobiet aktywnych fizycznie lub w zaawansowanym wieku. Inną przyczyną jego wystąpienia może być menopauza, podczas której może dojść do zmniejszenia się poziomu hormonów i zanikania waginy. Utrata odpowiedniej struktury pochwy to wynik rozciągnięcia mięśni dna miednicy. Zapobiec temu zjawisku można w wyniku laserowej korekty i liftingu pochwy, które są wykonywane m.in. w gabinecie ginekologii i medycyny estetycznej Esteticmed w Bydgoszczy.

Na czym polega laserowa rewitalizacja i lifting pochwy?

Podstawowym założeniem zabiegu jest poprawa funkcji seksualnych i atrakcyjności kobiecych narządów płciowych. Z głowicy lasera emitowana jest wiązka światła, która działa na ścianki pochwy i wargi sromowe. W ten sposób pochwa ulega obkurczeniu. W wyniku reakcji fototermicznej rozpoczyna się produkcja kolagenu przez błonę śluzową, co powoduje wzrost napięcia tkanek. Zabieg nie tylko powoduje uelastycznienie pochwy, dzięki czemu zwiększają się doznania seksualne, lecz także jest skuteczny w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad z pacjentem i badania cytologiczne. Specjalista wykonujący zabieg wprowadza głowicę lasera do wnętrza pochwy. Urządzenie powoduje powstanie bardzo dużej ilości maleńkich urazów w błonie śluzowej, co przyczynia się do powstania młodych komórek i gruczołów. Śluzówka regeneruje się. Zabieg z użyciem lasera nie jest bolesny, a już po niespełna trzech dniach można powrócić do aktywności seksualnej.

Efektywność zabiegu

Dzięki laseroterapii okolic intymnych zwiększy się nasze poczucie własnej wartości i jakość życia intymnego. Wszystko to za sprawą odbudowy błony śluzowej i uelastycznienia waginy. Wskutek zabiegu zwiększy się nawilżenie pochwy, a także szansa na wyleczenie się z nieprzyjemnych dolegliwości, jakimi są nietrzymanie moczu i zespół rozluźnionej pochwy.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zabiegu laserowego liftingu pochwy nie zaleca się osobom, które posiadają:

  • aktywną opryszczkę,
  • są w ciąży,
  • stany zapalne skóry i zmiany skórne,
  • stany zapalne sromu

Wszyscy pozostali pacjenci mogą bez przeszkód poddać się zabiegowi z użyciem lasera. Więcej informacji na temat liftingu i rewitalizacji miejsc intymnych znajduje się pod adresem:

http://www.esteticmed.pl/oferta/zabiegi

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze