Akcesoria Do domu Do ogrodu

Zadbaj o bezpieczeństwo w swoim domu – poznaj smart produkty, które odmienią Twoje życie

shutterstock_295230002

Wszyscy dążymy do tego, aby żyło nam się lepiej, spokojniej i bezpieczniej. Nowoczesne rozwiązania, proponowane przez twórców innowacyjnych technologii, mają nam to zadanie ułatwić. Ci z nas, którzy spędzają długie godziny poza domem lub często podróżują, z pewnością chcieliby mieć możliwość kompleksowego zabezpieczenia swojego domu w sposób, który wykracza poza usługi firmy ochroniarskiej. Wszystko wskazuje na to, że systemy do inteligentnego domu wychodzą naprzeciw tym potrzebom i oferują nam najlepsze z możliwych rozwiązań. Smart produkty pozwolą na monitorowanie domu o każdej porze i z dowolnego miejsca.

 

Technologia w służbie człowiekowi

Dom to dla każdego z nas miejsce wyjątkowe. Miejsce, do którego się wraca. Miejsce, w którym spędzamy czas z bliskimi, a wreszcie i miejsce, gdzie wychowują się nasze dzieci. Dla nich przestrzeń domu to uniwersalny mikrokosmos, który kształtuje ich świadomość w pierwszych latach życia. Zadbanie o bezpieczeństwo tego miejsca powinno być dla nas priorytetem. Dzięki wykorzystaniu smart produktów będziemy mogli sprawić, że nasz dom zamieni się w całkowicie bezpieczną przestrzeń, którą dopełnią inteligentne rozwiązania. Zaciekawieni wykorzystaniem smart produktów do celów bezpieczeństwa w inteligentnym domu, zapytaliśmy Macieja Fiedlera, twórcę poznańskiej marki Fibaro, o to, w jaki sposób inteligentne urządzenia mogą poprawić poziom bezpieczeństwa w naszym domu.

 

Zarządzaj domem, gdziekolwiek jesteś

System Fibaro to najwyższy poziom bezpieczeństwa dla Twojego domu. Łatwo konfigurowalne i intuicyjne urządzenia pozwolą na stworzenie w pełni inteligentnego domu, który odpowie potrzebom jego użytkowników. Smart urządzenia Fibaro zamieniają Twój dom w inteligentną przestrzeń, którą będziesz mógł dowolnie konfigurować. Smart system nie tylko wyjdzie naprzeciw Twoim oczekiwaniom, lecz także dopasuje się do Twojego stylu życia. Maciej Fiedler podkreśla, że priorytetem było umożliwienie integracji wszystkich urządzeń w taki sposób, aby móc nimi zarządzać z dowolnego miejsca na ziemi. Możemy nieustannie kontrolować poziom bezpieczeństwa w naszym domu. System na bieżąco monitoruje wydarzenia i powiadomi nas o każdej niepokojącej sytuacji.

 

Chroń swoich bliskich

Wszystkie smart produkty od Fibaro są intuicyjne, dlatego z ich obsługą poradzi sobie każdy – także dzieci i osoby starsze. Maciejowi Fiedlerowi zależało na tym, aby proponowane rozwiązania dla inteligentnego domu ułatwiły funkcjonowanie także tym, którzy mają ograniczoną mobilność czy trudności z przemieszczaniem się. Fibaro oferuje produkty, które zminimalizują ilość posiadanych urządzeń oraz ułatwią zarządzanie tymi, które w naszym inteligentnym domu się znajdują. Za pomocą inteligentnego produktu KeyFob będziemy mieć pod kontrolą wszystkie urządzenia posiadane w domu. Zamknięcie drzwi i okien, opuszczenie rolet i uruchomienie alarmu będzie możliwe za pomocą jednego kliknięcia, nawet po wyjściu z domu.

 

Śpij spokojnie

Inteligentne czujniki od Fibaro możemy zainstalować w różnych częściach domu, a następnie na bieżąco monitorować. Door/Window Sensor to najmniejszy na rynku czujnik zbliżeniowy z opcją pomiaru temperatury, który posiada także funkcję zabezpieczającą przed sabotażem. Motion Sensor wykryje ruch, a także zmierzy temperaturę oraz natężenie światła. Z kolei Flood Sensor powiadomi nas o podwyższonym poziomie wilgoci w naszym domu oraz wykryje ewentualne naruszania. Wszystkie czujniki wyposażone są w diodę alarmową i alarm dźwiękowy. Maciej Fiedler zwraca także uwagę na to, że dzięki zdalnie sterowanemu systemowi smart produktów będziemy mogli pod naszą nieobecność stworzyć wrażenie, że dom jest zamieszkały. O dowolnej porze włączymy i zgasimy światła w różnych pomieszczeniach, a także uruchomimy telewizor i muzykę. Ci z nas, którzy posiadają ogród, nie muszą martwić się o jego podlanie – smart produkty w naszym inteligentnym domu same podleją wskazany obszar ogrodu.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze