Akcesoria Do domu Do ogrodu

Jak urządzić swój dom?

shutterstock_1014014860

Każdy, kto kupił nowy dom, musi zadać sobie ważne pytanie: w jakim stylu będą urządzone nowe wnętrza? Zaprojektowanie można zlecić projektantowi lub samemu wszystko zorganizować. Jednak trzeba mieć w głowie wizję, jak będzie wyglądał nowy dom. Do wyboru jest bardzo dużo inspiracji, nowi właściciele mogą wybierać spośród stylów: art deco, kolonialnych, romantycznych, nowoczesnych, prowansalskich, skandynawskich, loftowych, minimalistycznych oraz klasycznych. Jak widać, wybór jednego spośród nich może przyprawić o zawrót głowy. Żaden wybrany styl nie wyklucza jednak, aby dom był nowoczesny. Nawet tradycyjny style zaakceptują automatykę w domu.

 

Jak wkomponować system smart home w tradycyjny wystrój wnętrz?

 

Detale są wisienką na torcie, jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Uzupełniają je i nadają charakter. A niektóre rozwiązania technologiczne mogą ten efekt popsuć. Dlatego warto postawić na takie urządzenia, które idealnie, wręcz niewidocznie wkomponują się w przestrzeń. Właśnie taki jest system smart home firmy Fibaro oraz jej założyciela, Macieja Fiedlera. Elementy instalacji są małe, nie zwracają uwagi swoim wyglądem. Aby dom stał się inteligentny, wystarczą wtyczki dogniazdkowe, procesor działający na zasadzie wi-fi oraz czujki umieszczone, np. przy oknach. To wszystko sprawnie połączone działa tak, że można zapomnieć o jakichkolwiek nowoczesnych rozwiązaniach. Co więcej, instalacja nie zakłada kucia ścian oraz demolowania wnętrza, a to na pewno ucieszy tych, którzy właśnie urządzili swoją wymarzoną przestrzeń.

 

Smart home to rozwiązanie dla każdego nowego domu

 

Zautomatyzowany dom nie wyklucza żadnego projektu, świetnie wpisuje się w każde wnętrza. Nie ma znaczenia, czy dom jest urządzony w tradycyjny, czy nowoczesny sposób. Smart home to przede wszystkim wygoda oraz bezpieczeństwo. Kto z nas nie chciałby wstać z łóżka i od razu napić się gotowej kawy w kuchni? Właśnie takie marzenie miał Maciej Fiedler i to ono zapoczątkowało projekt smart home. Dzięki jednemu kliknięciu możemy zasłonić rolety, otworzyć bramę garażową, zamknąć okna w całym domu, wyłączyć piekarnik czy czajnik, a nawet sterować temperaturą wewnątrz domu. To wszystko daje nam poczucie komfortu oraz przekonanie, że z każdego miejsca na świecie możemy kontrolować swój dom. Jeśli nie zamkniemy okien, a zbliża się burza, to nawet stojąc w korku możemy szybko naprawić swój błąd. Oprócz wewnętrznego spokoju o dobytek, smart home daje też poczucie bezpieczeństwa. Maciej Fiedler zadbał również o to, aby jego system czuwał nad domem. Gdy nastąpi ryzyko pożaru, zostaje wezwana straż pożarna. Kiedy grozi niebezpieczeństwo zalania pomieszczeń, dopływ wody zostaje odcięty. Dzięki temu każdy właściciel może spać spokojnie w swoim domu czy poza nim. A to jest bardzo ważne, aby jeden problem nie zaprzątał naszej głowy. Tą wolność daje nam smart home firmy Fibaro.

 

Dom idealnie ze sobą współpracujący

 

Smart home to nie tylko innowacyjne rozwiązanie cenione za granicami naszego kraju, lecz także produkt dostępny dla każdego dzięki przystępnej cenie. Budowa nowego domu oraz jego wystrój, bez względu na projekt, to bardzo duże koszta, dlatego Maciej Fiedler zrobił wszystko, aby system inteligentnego domu był najtańszy na rynku. A przy tym jest stworzony z bardzo dobrych jakościowo materiałów, które będą długo i niezawodnie służyły. Dlatego nie warto zastanawiać się, czy założyć system smart home, czy nie. Lepiej poświęcić ten czas na wybór idealnego projektu wnętrz.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze